Strona główna

Wydarzenia

Nasza klasa

Nasi nauczyciele

Nasza szkoła

Galeria

Gazetka

Extra!
  Design

Strona jest prowadzona przez Jacka Hołysza, który był pomysłodawcą utworzenia strony. Określił strukturę strony, stworzył on także całą szatę graficzną i napisał większość tekstów. Odpowiada więc zarówno za sprawy techniczne, jak i merytoryczne.

Następnym ważnym autorem jest... CAŁA KLASA! Na swój sposób praktycznie każdy w jakimś stopniu przyczynia się (lub będzie przyczyniać :) do utrzymywania strony. Reportaże, wiersze, opowiadania, felietony, fotomontaże, komiksy, filmiki, muzyka (tak, tak, tyle będzie tutaj różności - zajrzyj niedługo do działu extra!) to już sprawka przeróżnych osób z naszej klasy.

PS. Trochę o historii i okolicznościach powstania strony: "Klasa 3B" zapełniła lukę, która powstała po zlikwidowaniu internetowej witryny "Gazetki" . To właśnie tamta strona miała być źródłem informacji o naszej klasie, ale nigdy nie została całkowicie ukończona, a jej zawartość pozostawiała wiele do życzenia. Poza tym strona nie była prawie w ogóle aktualizowana i chyba nawet redaktorzy "Gazetki" o niej zapomieli...

Oj, nie zapomnieli, wcale nie zapomnieli. To przecież redaktor naczelny Gazetki postanowił zrobić porządną stronę naszej klasy, a "Gazetka Online" miała być jej częścią. I tak też się stało. Dziś liczą się przede wszystkim informacje o klasie, a nie o Gazetce.

Szkielet strony powstał jeszcze w styczniu, ale co ciekawe nikt z klasy oprócz samego twórcy oczywiście (J.H.) nie miał pojęcia, że trwają prace nad klasową witryną.

Gdy pierwsza, okrojona wersja była gotowa, na łamach Gazetki poinformowano o całym przedsięwzięciu. Reakcja była entuzjastyczna, tym bardziej, że nasza witryna to pewien element rywalizacji z klasą IIIA, także posiadającą już (i to od dłuższego czasu) własną stronę. Która strona jest lepsza? Oceńcie sami :)