Aktualności
Wywiady, felietony, reportaże, opinie oraz po prostu zwykłe "newsy" związane z mistrzostawmi znajdziesz właśnie w tym dziale.

Ostatnia aktualizacja: 29 października 2000

WWW.4B.Z.PL
Strona główna
Regulamin
Drużyny
Wyniki
Typuj!
Kontakt

Wypowiedź Kitka, naszego Przewodniczącego
Jako Przewodniczący Samorządu Szkolnego, w jego imieniu, pragnę życzyć szczęścia wszystkim drużynom (zwłaszcza grając z 4b) ubiegającym się o mistrzostwo szkoły... Pragnę również apelować o "czystą" grę (w tym roku ubezpieczeni jesteście na niską kwotę...) i poszanowanie jedynej piłki jaka się w szkole uchowała! Jeżeli będą jakieś kwestie sporne, których nie jesteście w stanie rozwiązać sami, np. takie jak ostatnio zasłyszałem od pierwszaków : "a proszę pana, a bo oni kazali nam przyjść w piątek, a my nie mogliśmy, a oni powiedzieli, że to co, a teraz chcą walkowera, a my nie ..." i takie tam - proszę kierować osobiście do mojej osoby, lub wystosować odpowiednie pismo! Sprawa ta dotyczy głównie pierwszych klas, które to są wykorzystywane (jak twierdzą) przez klasy starsze. Oddzielną sprawę stanowi sędziowanie. Jeśli nie jesteście w stanie sami sobie sędziować na zasadzie kompromisów, czy silniejszego kopa (ustalacie przed meczem) to także proszę się do mnie zwrócić.

Przewodniczący Samorządu Szkolnego
Maciej KicińskiWicemistrzowie pokonani
W środę (12.09.2000) reprezentacja klasy 4B rozegrała mecz towarzyski z aktualnymi wicemistrzami szkoły, klasą 5fg (teraz to są już studenci!). Jest to bardzo wymagający przeciwnik, o czym może świadczyć choćby fakt, że klasa FG była kiedyś mistrzem naszego liceum. Sparing zakończył się wynikiem 6:3 dla 4b, która potwierdziła swoją wysoką formę i dobre przygotowanie do tegorocznych rozgrywek. Bramki dla "czwartej b" strzelili Bajgierowicz, Kuziora i Przybkowski (każdy po dwie).

Ostro trenuje również druga reprezentacja klasy 4B - niestety, dzisiejsze treningi zakończyły się zniszczeniem piłki Hołka (to już trzecia - chłopcy ostro grają!). Kolejny trening jest planowany na 14 września o godz. 11.00. Kilka godzin później oficjalny mecz rozegra 4B (z 1A). 4B1 gra zaś spotkanie o punkty już w piątek, z klasą 1h.


Pierwszy mecz... przerwany!
Pierwszym spotkaniem tegorocznych rozgrywek miał być mecz klasy 4A z 1h. Niestety, po 5 minutach gry (przy stanie 1:0 dla 4A) zawodnicy musieli opuścić boisko - zostali przegonieni przez nauczycielkę WF-u, która chciała prowadzić zajęcia ze swoimi podopiecznymi. My uważamy to za skandal - jak w takich warunkach ma być prowadzona poważna rywalizacja? Dlaczego ćwiczenia dziewcząt nie mogą się odbywać gdzie indziej, choćby na sali gimnastycznej? Mamy nadzieję, że podobna sytuacja się już nie powtórzy!


Felieton Qziora
PIŁKARZE - gladiatorzy naszych czasów. Reprezentanci poszczególnych klas, najlepsi z najlepszych, mistrzowie zwodów, strzałów, wolnych, karnych, kornerów, mistrzowie techniki i taktyki piłkarskiej. Gwiazdy boisk, obłąkańczo popularni. Gdy wybiegają na asfaltowe boisko "ogólniaka" - wszystkie oczy skierowane są na nich... Każda drużyna chce potwierdzić, że jest najlepsza... Byli kiedyś: PELE, MARADONA, BONIEK, pięknie grała też polska reprezentacja... kiedyś :))))))))))))))))))). Dzis liczy się tylko 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Reprezentanci tych klas to żywe symbole futbolu. Znają ich dzieci i dorośli w kraju, gdzie się urodzili i daleko poza jego granicami... Na co dzień to normalni ludzie, ale na boisku "walczące demony"...

Na każdy mecz wychodzą maksymalnie skoncentrowani - chcą potwierdzić, że to oni są mistrzami. Czy potwierdzają? Bywa różnie... Walka o MISTRZOSTWO jest bezlitosna... PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA SZKOŁY - bezkrwawe wojny przełomu wieków.

Po każdym sukcesie można przeczytać i usłyszeć opinie prasy światowej i wielkich ludzi futbolu. Oto one:
Gdy obecna klasa 4 b w zeszłym roku zdobywała mistrzostwo, włoska LA GAZETTA dello SPORT pisała: "Oni wnoszą w kazdym meczu coś nowego... Imponują świeżością, fantazją, polotem. Poza tym są zespołem dobrze zorganizowanym, grającym mądrze taktycznie i jesli zachodzi potrzeba, umieją walczyć o utrzymanie wyniku..."
RONALDO o nowej drużynie 4 b1: "Widziałem ich treningi - są po prostu nieżli..."
JERZY ENGEL (selekcjoner kadry narodowej) w wywiadzie dla WIZJI TV mówi o GRUPIE "C", w kótrej znalazły się aż trzy klasy czwarte: "Coś strasznego... Przecież to niemożliwe..."
PRZEGLĄD SPORTOWY o mistrzostwach: "Niech wygra najlepszy..."

Tak, niech wygra najlepszy - "piłka jest okragła, a bramki są dwie...". Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom... Niech moc będzie z Wami!!!
Jeśli chcesz na naszych łamach zamieścić jakieś materiały
związane z mistrzostwami, skontaktuj się z nami!