Regulamin
Opis przebiegu rogrywek oraz różne informacje związane z organizacją spotkań znajdziesz właśnie tutaj.

WWW.4B.Z.PL
Strona główna
Aktualności
Drużyny
Wyniki
Typuj!
Kontakt

Aby rozgrać mecz, klasy muszą umówić się na określony termin i same zorganizować sobie spotkanie. Piłki, siatek na bramki, a nawet sędziego (prof. Leszka Barwińskiego) użycza szkoła :)

Każdy mecz powinien trwać 50 minut (2 połowy po 25 minut), ale dopuszczalne są odstępstwa od zalecanego czasu po warunkiem, że obie drużyny zgodzą się na inne rozwiązanie!

W meczu bierze udział 6 zawodników (1 bramkarz + 5 graczy w polu).

Po rozgraniu meczu wynik należy zgłosić organizatorom, najlepiej Maćkowi Kicińśkiemu z IVB.

Rozgrywki odbywają się we wstępnej fazie systemem grupowym - 16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy. Każda drużyna rozgrywa więc 3 mecze w grupie - po jednym z każdym przeciwnikiem. Za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty, za remis 1.

Z każdej grupy do dalszej fazy rogrywek wychodzą dwie drużyny. O kolejności decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku, gdy dwie drużyny mają taką samą liczbę punktów, o kolejności decyduje wynik spotkania pomiędzy nimi. Jeśli był remis, wtedy decydują kolejno: stosunek bramek zdobytych do straconych we wszystkich meczach w grupie, zdobyte bramki, a potem stracone bramki. Jeśli i w ten sposób nie da się ustalić kolejności, wtedy może odbyć się dodatkowy mecz, który MUSI wyłonić zwycięzców (w przypadku remisu w regulaminowym czasie spotkania, zarządzana jest dogrywka - 2 razy po 5 minut, przy czym obowiązuje zasada "złotej bramki". W ostateczności o wyniki rozstrzyga seria rzutów karnych). Druga faza rogrywana jest systemem pucharowym. Oto poszczególne pary ćwierćfinałów:

1. drużyna grupy A z 2. drużyną grupy B
1. drużyna grupy B z 2. drużyną grupy A
1. drużyna grupy C z 2. drużyną grupy D
1. drużyna grupy D z 2. drużyną grupy C

Następnie odbywają się dwa mecze półfinałowe, a w końcu - WIELKI FINAŁ!

Opcjonalnie może zostać również rozegrany mecz o 3. miejsce.

Wszystkie drużyny muszą do końca września uiścić opłatę w wysokości 20 złotych u prof. Leszka Barwińskiego. Drużyny, które tego nie zrobią, zostaną wykluczone z rozgrywek, a wyniki ich meczów zostaną unieważnione (przeciwnikom zostanie przyznany walkower 3:0).

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt!